O firmie

Witamy serdecznie na stronie internetowej firmy INBRAS, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji materiałów uszczelniających, tworzyw konstrukcyjnych, kompensatorów, demisterów i tkanin technicznych. Zadaniem naszej firmy jest dostarczenie wysokiej jakości produktów powiązanych z doradztwem technicznych i w razie wymagań z nadzorem montażowym oraz montażem.

Jesteśmy dostawcą dla największych firm przemysłowych w Polsce. Wyroby dostępne w naszej ofercie wykorzystywane są w energetyce, gazownictwie, ciepłownictwie, przemyśle maszynowym, spożywczym, papierniczym oraz wielu innych gałęziach gospodarki.

Dzięki rozbudowanemu zapleczu magazynowo-produkcyjnemu jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom określone wyroby nawet w 24 godziny w trybie awaryjnym.

Oferujemy szeroki wybór uszczelek z płyt Gambit, Temac, Klinger, Frenzelit i innych producentów. Posiadamy zaplecze produkcyjne pozwalające przygotować praktycznie każdy kształt uszczelnienia zgodnie zapotrzebowaniem klienta. Wycinanie uszczelek odbywa się na wysokoprecyzyjnych obrabiarkach CNC.

Oferujemy szeroki zakres tworzyw konstrukcyjnych od wyrobów standardowych – wałki, płyty, tuleje, taśmy po bardziej skomplikowane detale. Posiadamy w swojej ofercie następujące polimery – PTFE, PEEK,polietylen (PE), poliamid (PA),poliacetal (POM),polipropylen (PP), PVC oraz wiele innych.

W czerwcu 2013 firma INBRAS uruchomiła produkcję wyrobów z PTFE. Firma nasza przejęła Wydział Produkcji Tarflenu od Zakładów Azotowych w Tarnowie i kontynuuje produkcję opierając się na wysokowykwalifikowanej, doświadczonej kadrze technicznej i produkcyjnej. Dzięki temu poszerzyliśmy ofertę o wyroby PTFE z dodatkami brązu, grafitu, szkła, koksu, dwusiarczku molibdenu. Dodatkowo oferujemy taśmy skrawane, mieszki , rury PTFE, demistery z Tarflenu, uszczelnienia i wyroby porolitowe z PTFE.

W roku 2013 uruchomiliśmy w Tarnowie Laboratorium Badawcze Tworzyw Konstrukcyjnych i Tkanin Technicznych. Sprawdzamy jakość i wytrzymałość produkowanych tworzyw konstrukcyjnych jak i tkanin szklanych, ceramicznych, silikatowych stosowanych w produkcji kompensatorów tkaninowych.

Firma INBRAS co roku zwiększa swój udział w rynku krajowym i europejskim w produkcji kompensatorów.

Nasze kompensatory tkaninowe montujemy na bardzo wymagających instalacjach przemysłowych. Instalujemy je m.in. w całym zakresie kanałów spalin i powietrza w elektrowniach węgla kamiennego i brunatnego. Od kilku lat dostarczamy kompensatory dla instalacji odpylania, przesypów, IMOS i SCR.

Produkujemy m.in. kompensatory o wysokiej odporności chemicznej na bazie fluoroelastomerów PTFE i mieszanki VITON®. Elastomer VITON® typ B posiada najwyższą wytrzymałość chemiczną w zakresie mediów wilgotnych.

Posiadamy pełny stan magazynowy tkanin technicznych przez co możemy realizować awaryjne prace w zakresie wszystkich stosowanych kompensatorów.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą handlową oraz do kontaktu z konsultantami technicznymi firmy INBRAS.